Mezoterapia

Mezoterapia

Mezoterapia, inaczej intradermoterapia, to miejscowy zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych w celu leczenia lub profilaktyki. W naszej klinice dostępna jest mezoterapia mikroigłowa i igłowa. Zabieg można wykonać między innymi na uda i brzuch.

Podawane podczas zabiegu substancje lecznicze działają na skórę w dwojaki sposób:

  • Miejscowe podanie preparatów maksymalizuje skuteczność ich działania w okolicy poddawanej zabiegowi a tym samym zmniejsza obciążenie nerek i wątroby, które ma miejsce przy doustnym podawaniu leków.
  • Wywołane działaniem nakłuć miejscowe uszkodzenia skóry, pobudzają ją do samoregeneracji.

    Preparaty stosowane do zabiegów mezoterapii mogą mieć formę gotowych leków produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu, lub koktajlem leczniczym (indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych).

    Mezoterapia igłowa, jako zabieg inwazyjny powinna być wykonywana jedynie przez lekarza i wymaga przestrzegania zasad aseptyki. Przed zabiegiem obszar zabiegowy można znieczulić kremem. Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą (dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny) co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików, grudek, kratki – w zależności od wybranej techniki zabiegu. W zależności od użytego preparatu ślady po zabiegu mogą być widoczne od 6–72 godzin. Po aplikacji preparatu pacjentowi wykonuje się masaż mający na celu rozprowadzenie substancji aktywnych w skórze oraz ograniczenie skutków ubocznych iniekcji, czyli obrzęków. Na zabieg należy przeznaczyć około 1-1,5 godziny.

    Sam zabieg, w zależności od rodzaju problemu, wykonuje się:

  • Przy odmładzaniu skóry – w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Zazwyczaj zaleca się 3 do 7 zabiegów w odstępie 1-3 tygodni. Co kilka miesięcy można wykonać zabieg podtrzymujący co 3-4 miesiące.
  • Przy leczeniu cellulitu, rozstępów, blizn (spłycenie blizn potrądzikowych)- w okolicach bioder, pośladków i ud. Należy wykonać minimum 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych. Ich efektywność zwiększa aktywność fizyczna, masaże, ograniczenie w diecie potraw wysokokalorycznych, wystrzeganie się alkoholu, kawy i papierosów. Przy cellulicie, rozstępach zalecamy wykonanie 4-6 zabiegów mezoterapii co dwa tygodnie przeplatanych zabiegami z wykorzystaniem fali akustycznej i fali wibracyjnej.
  • Przy problemach związanych z łysieniem i wypadaniem włosów – na łysiejącej i owłosionej skórze głowy. Zwykle najlepsze efekty daje wykonywanie zabiegów raz w tygodniu w ciągu pierwszego miesiąca, a następnie co 2-4 tygodnie przez 3 miesiące, a następnie jednego zabiegu co 3 miesiące.
  • W trakcie i zaraz po zabiegu mezoterapii igłowej w rzadkich przypadkach mogą pojawić się: krótkotrwały rumień, krwawienie, zasinienie. Istnieje również niewielkie ryzyko infekcji wtórnej, szczególnie w przypadku stosowania kosmetyków bezpośrednio po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać słońca ze względu na ryzyko powstania przebarwień w miejscach iniekcji.

    Przeciwwskazania:

  • Alergia, uczulenie na składniki preparatu,
  • Ciąża, okres karmienia piersią,
  • Stany zapalne na skórze, opryszczka,
  • Zła tolerancja zabiegu (skóra naczyniowa istnieje ryzyko powstawania zwłóknień),
  • Choroby nowotworowe,
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna),
  • Nierealne oczekiwania pacjenta.
    • Wypełnij formularz.
      Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.


      *wymagane