Kwas Hialuronowy Usta

Kwas Hialuronowy Usta

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kwas hialuronowy to naturalny składnik znajdujący się w każdym żywym organizmie.

Jest on dostępny we włosach, skórze, oczach, mięśniach, pępowinie, dziąsłach, tkankach oraz płynach ustrojowych. Szacuje się, że 50% kwasu hialuronowego znajdującego się w ludzkim ciele zgromadzone jest w skórze. Jest on tam poddawany syntezie pod wpływem działania fibroblastów. Odpowiada również za wiązanie cząsteczek wody z włóknami kolagenu. Największą ilość kwasu znajdziemy w skórze niemowląt i dzieci. To właśnie dzięki niemu jest ona tak gładka i sprężysta.
Wraz z upływem lat, możliwości syntetyzowania tego polisacharydu przez ludzki organizm zmniejszają się. Szczególnie widoczne jest to po przekroczeniu 40 roku życia, jednak pierwsze skutki możemy zaobserwować już w okolicach 30-tych urodzin. Włókna kolagenowe tracą swoją elastyczność, a jednocześnie zmniejsza się ich liczba. Z tego właśnie powodu powstają zmarszczki oraz inne widoczne zmiany skórne. U osób w wieku 70 lat ilość kolagenu jest mniejsza średnio o 80% w porównaniu do osób, które nie ukończyły 40-tego roku życia.

Siłę działania tego polisacharydu najlepiej odzwierciedla fakt, iż 1 gram czystego kwasu jest w stanie związać aż 6 litrów wody.
To bez dwóch zdań absolutny hit i światowy bestseller w kategorii medycyny estetycznej. Należy do grupy najbezpieczniejszych preparatów, co potwierdza między innymi bardzo długa historia jego stosowania.

Wypełniacze na bazie kwasów hialuronowych wykorzystywane są przede wszystkim do uzupełniania zmarszczek, powiększania ust, jak również do wielu innych zabiegów wpływających na odmłodzenie wyglądu skóry, nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, uszach czy dłoniach. Możliwe jest zlikwidowanie zmarszczek pojawiających się wokół nosa, oczu i ust, jak również modelowanie twarzy, nosa, unoszenie brwi czy wypełnianie ubytków tkanki tłuszczowej na policzkach lub w rejonie skroni. Pomaga wypełnić blizny pourazowe oraz inne ubytki na ciele. Można dziś z dużą dozą pewności mówić, że kwas hialuronowy stał się znakomitą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Dzięki niemu zabiegi z obszaru medycyny estetycznej są dziś o wiele bardziej bezpieczne, przede wszystkim z uwagi na swoją nieinwazyjność oraz brak ryzyka poważnych powikłań. Ciało może być modelowane i odmładzane bez skalpela, dlatego też tak wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na wypełnienie ust kwasem hialuronowym. Nie będą Państwo musieli zmagać się z bólem, szwami i mało estetycznymi bliznami. To szybki i bezpieczny sposób na poprawę wyglądu poszczególnych partii swojego ciała, a kwas hialuronowy w usta to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy jest substancją fizjologiczną, a więc można stosować go bez ryzyka wystąpienia alergii. Stosowany jest zarówno zimą, jak i latem, ponieważ nie prowadzi do rozszerzania się naczyń krwionośnych, dzięki czemu możesz mieć piękne usta przez cały rok.

Stosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej ma trzy główne przesłanki: rewitalizacja skóry, wypełnianie zmarszczek oraz fałdów, przywracanie bądź powiększanie objętości tkanek (np. powiększanie i nawilżanie ust, modelowanie twarzy). W zdecydowanej większości zabiegi te dotyczą twarzy, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby substancję tę stosować również na inne części ciała.

Związek ten wprowadza się do tkanek za pomocą tępych kaniul lub igieł. Te pierwsze przyrządy stosowane są w przypadku zabiegu na większy obszar wolumetryczny, natomiast te drugie w celu poprawy pojedynczych zmarszczek.
Jeśli interesuje Cię wolumetria ust, zapraszamy do kontaktu.